vnm

Novinky

Veselí 2 :2 Šardice

Veselí uhrálo s Šardicema bod
Šlágrem 12. kola krajského přeboru bylo okresní derby Veselí - Šardice. Na utkání si našla cestu početná divácká návštěva - do Veselí přišlo 345 diváků. První náznak šance měli v 16. minutě domácí, ale k dorážce Kalfařovy střely se nikdo nedostal. V 26. minutě střílel zpoza vápna šardický Kopčil - jeho střela těsně minula Maťašovského branku. Za domácí oplácel ve 30. minutě Tomeček, ale ani jeho střela z 25 metrů se do branky nevešla. Na konci 1. poločasu měly oba celky po jedné šanci: domácí Grossman vystřelil z 20 metrů nad branku a hostujícího Vavruše vychytal Maťašovský, který vyrazil střelu z 8 metrů na roh. Hosté se přeci jenom dočkali. Těsně před odchodem do kabin je poslal do vedení Štěpanovský, který se orientoval ve skrumáži před brankou a poslal míč do sítě - 0:1. Druhý poločas začal dalekonosný Hájkův pokus těsně vedle Podolanovy branky. V 54. minutě vystřelil Svoboda, Podolan míč pouze vyrazil a Kalfař jej poslal do odkryté branky a vyrovnal - 1:1. Za tři minuty strhl stav na domácí stranu Šebesta, jehož střela z pravé strany se vešla přesně mezi obránce a brankáře - 2:1. V 67. minutě mohl vyrovnat Foltán, ale domácí podržel brankář Maťašovský, který Foltánovu střelu ze 13ti metrů vyrazil na roh. Za minutu se situace opakovala - Foltána opět vychytal výborný Maťašovský. Šardice se dočkaly až v 82. minutě. Domácí obrana ustupovala před Königem, ten z 25 metrů napřáhl a jeho nechytatelná střela skončila přesně v horním růžku domácí branky. Šardice venku opět nevyhrály a na první Dědice ztrácejí už 5 bodů. Veselí napravilo blamáž z Moravského Krumlova, v tabulce je na 5. místě.

FC Veselí - Šardice 2:2 (0:1)
Branky: Kalfař, Šebesta - Štěpanovský, König
Rozhodčí: Hrůza Diváků: 345
Veselí: Maťašovský - Smištík, Laga, Huspenina, Hájek - Šebesta, Grossman, Tomeček Zd., Kalfař (85. Směja), Svoboda, Klimek
Šardice: Podolan - Heča (58. Švrček), Šimeček, Špaček, Štěpanovský - König, Kopčil, Vavruš - Pochylý - Foltán, Hofr